اخبار کنگره

۷۶ کتاب مرتبط با شهدای استان بوشهر منتشر شد

توسط دی ۳۰, ۱۳۹۸ نظری یافت نشد

سردار علی رزمجو  در کنگره سرداران و دو هزار شهید استان بوشهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای استان بوشهر اظهار داشت: ۲۱ کمیته تخصصی در بخش‌های مختلف برای برگزاری این کنگره فعال و راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به ایجاد یک ساختار منسجم و کاربردی در برگزاری این کنگره اضافه کرد: از دو سال گذشته تاکنون نشست‌های متعددی برای برگزاری این کنگره برگزار شده است تا یک برنامه مناسب با شأن شهدا برگزار شود.

سردار رزمجو با اشاره به مشارکت مسئولان استان در برگزاری این کنگره خاطرنشان کرد: یادواره‌های شهرستانی و قشری با کیفیت و کمیت بالایی در سطح استان برگزار شد.

وی با اشاره به جمع‌آوری ۸۲ هزار مورد از اسناد مربوط به شهدای استان، تصریح کرد: راه‌اندازی سایت حماسه‌سازان، تهیه آلبوم شهدا از دیگر اقدامات صورت گرفته در جریان این کنگره بوده است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر بیان کرد: برای ماندگاری آثار شهدا، اقدام به ایجاد کمیته تأیید محتوا کرده‌ایم که رهاورد آن تأیید ۱۰۳ کتاب مرتبط با شهدای استان بوشهر بوده که تاکنون ۷۶ کتاب منتشر شده است.

وی ادامه داد: پیشینه تاریخی و حماسی استان بوشهر در ادوار مختلف تاریخی سرشار از حماسه بوده است و استعمار و استکبار را به خاک مذلت کشانده است و در این راه نورانی دو هزار و ۱۲۱ شهید والامقام اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، جهاد سازندگی و دوران انقلاب تقدیم نظام کرده است.

سردار رزمجو شهدا را روایتگر دفاع همه جانبه و قهرمانانه از اسلام و انقلاب اسلامی و ولایت دانست و افزود: خون پاک شهدای این دیار همیشه زنده و جوشان و اقتدارآفرین‌تر از گذشته در رگ‌های رهروان شهدا و اقشار مختلف مردم و مسئولان به‌ویژه جوانان غیرتمند این خطه دین‌مدار و حماسه‌ساز ساری و جاری است.

وی گفت: استان بوشهر دیار دلیرمردانی است که توانسته‌اند به مدد ارشادات علمای بزرگ و وارسته در سایه پرچم ولایت و سایه ولایت و روحیه استوار و خلل ناپذیر، دین‌باور، ولایت‌مدار و ذلت‌ناپذیر همواره دشمنان اسلام را با شکست مفتضحانه روبرو سازند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر بیان کرد: کنگره سرداران و دو هزار شهید استان بوشهر در راستای ارج گذاشتن به مقام شهدای این استان و تکریم خانواده شهدا برگزار شده است.

وی از تولید ۲۲ هزار دقیقه در ۱۳۰۰ عنوان برنامه رادیویی و تلویزیونی و فضای مجازی ویژه شهدای استان بوشهر خبر داد و افزود: گروه‌های سرود متعدد در سطح استان با محوریت شهدای استان تشکیل شده است.

سردار رزمجو از برگزاری هزار و ۲۰۰ ویژه برنامه فرهنگی و ورزشی برای دانشجویان خبر داد و افزود: دیدار با خانواده‌های شهدا و جانبازان از دیگر برنامه‌ها در استان بوده است.

وی از برگزاری نمایشگاه در مسیر افتخار خبر داد و اضافه کرد: در یک سال گذشته ۸۷۶ پروژه محرومیت‌زدایی که توسط سپاه و مجموعه دولتی انجام شده را مزین به نام شهدای استان کرده‌ایم.

دیدگاه شما چیست؟