اخبار کنگره

شکست نرم دشمن در حوزه فرهنگی تجلی خون شهدای رسانه است

توسط دی ۱۶, ۱۳۹۸ نظری یافت نشد

به گزارش حماسه سازان: بزرگداشت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و اجلاسیه شهدای رسانه جنوب کشور با حضور خانواده معظم شهداء، حضرت آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده مقامم معظم رهبری در استان، مسئول سازمان بسیج رسانه کشور، اعضاء شورای تامین و شورای اداری استان بوشهر، مسئولین بسیج رسانه استان های بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویر احمد و هرمزگان در مصلی نماز جمعه بوشهر برگزار شد.

بسیج رسان کمپین ما سلیمانی هستیم در فضای بین المللی ایجاد کند

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح امروز در مراسم بزرگداشت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و اجلاسیه شهدای رسانه جنوب کشور در بوشهر، گفت: یکی از بزرگترین خصوصیات های شهید سردار سلیمانی این بود که در همه حالت خود را مطیع رهبری می دانستند.

وی افزود: اساس اسلام ، مطیع بودن است و سردار سلیمانی نمادی کامل از مطیع امر ولایت بودند که باید به عنوان یک الگو پیش روی همه دوستداران ولایت قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار کرد: شهادت این سردار بزرگ در پی خود پیروزی بزرگ در پی خواهد داشت و غرب بداند که هزاران سردار سلیمانی ظهور خواهند کرد.

صفایی بوشهری ادامه داد: به سازمان بسیج رسانه کشور پیشنهاد می کنم که به چند زبان بین المللی کمپین #ما سلیمانی هستیم گسترش دهند تا امریکا بداند اگر یک سلیمانی را از ما گرفت اما میلیون ها سلیمانی به وجود آمده است.

وی ادامه داد: نیاز این این چنین این اسطوره انقلابی را به جهان اسلام معرفی کنیم.

شهیدان از همه دلبستگی های دنیایی گذشتند و به سوی خدا رفتند

مسعود بصیری صبح امروز در مراسم بزرگداشت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و اجلاسیه شهدای رسانه جنوب کشور در بوشهر، گفت: اگر جمهوری اسلامی تاکنون پایدار مانده صرفا به دلیل حضور گسترده مردم در پای این انقلاب بوده است.

وی افزود: این ایستادگی را شهدای عزیز به خوبی به ما اعلام کردند که با کنارگذاشتن وابستگی های خود بر پای آرمان هایشان که برگرفته از آرمان های امام امت و مقام معظم رهبری است ، ایستادگی کردند.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور افزود: طبیعی است که شهدا به عنوان انسان های زمینی دارای وابستگی های دنیایی به زندگی هم بودند از همه خواسته های دنیایی گذشتند، مهم جدا شدن از همه علایق دنیایی است و برای ایستادن باید هز ینه داد.

بصیری ادامه داد: ایستادگی به معنای نشستن و منتظر بودن برای یک اتفاق نیست بلکه صبر و تحمل و از خودگذشتگی برای ماندگاری یک آرمان است که شهیدان آن را به خوبی معنا کردند.

وی با اشاره به شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، بیان کرد: مجاهدت های مختلف این شهید بزرگوار در دوره‌های مختلف انقلاب اسلامی در راه ایران و اسلام قابل فراموشی نیست.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور ادامه داد: اگر چه امروز حاج قاسم سلیمانی در بین ما نیست اما هزاران حاج قاسمی در این کشور پرورش یافته که هر کدام سفیرانی ارزنده برای ادامه راه این شهید بزرگوار هستند.

بصیری گفت: امروز یاد همه شهیدان را گرامی می داریم که به ما درس ایستادگی در حرکت آموختند.

دشمن از توپ و تانک ما  نمی ترسد، از اعتقادات مردم می ترسد

بیژن نوباوه صبح امروز در مراسم بزرگداشت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و اجلاسیه شهدای رسانه جنوب کشور در بوشهر اظهار داشت: سردار سلیمانی شیوه مقاومت را تبدیل به یک مکتب کرد .

وی افزود: امریکا از توپ و تانک ما نمی ترسد بلکه از ایدئولوژی ما می ترسد که نمونه بارز آن سردار قاسم سلیمانی با آن مکتب ناب مبارزاتی و مقاومتش بوده است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انقلاب و مکتب ما با تاسی از تربیت دینی به جایگاهی در عرصه بین الملل رسیده که از هیچ فدرت پوشالی در منطقه و جهان هراسی ندارد.

نوباوه گفت: در بحث فرجام نافرجام دیدیم که پنح عضو شورای سازمان ملل که دارای حق وتو و ۸۵ درصد سرمایه دنیا بودند چگونه در مقابل کشور ما قرار گرفتند که نشان می دهد که چقدر کشور ما در عرصه بین الملل قدرتمند است.

وی ادامه داد: شهید حاج قاسم سلیمانی یک سرباز متدینی بود که البته هزاران هزار سرباز به مانند ایشان در کشور وجود دارد.

این فعال حوزه خبر و اطلاع رسانی عنوان کرد: ما با داشتن یک ایمان الهی ، قدرت برتر دنیا هستیم و آن چیز که امروز باید برای ما مایه مباهات باشد این است که روحیه مبارزاتی و مقاومت در فرد فرد هر ایرانی جاری است.

نویاوه بیان کرد: اسلام انقلابی شما مردم هستید که تا زمانی که به آرمان های الهی و انقلاب پایبند باشید پیروز هر میدان خواهید بود.

شکست نرم دشمن در حوزه فرهنگی تجلی خون شهدای رسانه است

سردار سرتیپ دوم پاسدار علی رزمجو صبح امروز در مراسم بزرگداشت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و اجلاسیه شهدای رسانه جنوب کشور در بوشهر اظهار داشت: شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی اقتدار ملی و بین المللی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و پایداری بی ادعا برای دین و پرچم غرور برای هر ایرانی بوده است.

وی افزود: شهید سلیمانی، پویایی را در جبهه های مقاومت ایجاد کرد و با شهادتش آن پویایی و مستشاری تداوم و تقویت بیشتری پیدا خواهد کرد.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر تصریح کرد: فعالیت های این پاسدار اسلام که مالک اشتر و ابوذر زمان و سردار اقتدار آفرین بود را نه تنها در کشورمان بلکه در فراسوی ایران اسلامی باید جستجو کرد.

رزمجو یادآور شد: این شهادت سبب وحدت و انسجام بیشتر دوستان مکتب اسلام در درون و برون کشور خواهد شد.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: شهید سردار سپهبد سلیمانی نقطه قوت هر ایرانی بود که انسانیت و شرف را به جهان اسلام ارزانی داد و فرزندی مجتهد فی سبیل الله برای آحاد مردم ایران و مظلومان جهان بود.

وی ادامه داد: این شهید مکتب اسلام یار بی نظیر ولایت و مدافع بی بدیل امت اسلام و گنجینه تمام نشدنی هشت سال دفاع مقدس و خط مقاومت بود که حماسه های سترگی را در کارنامه درخشان خدمت پاسداری برای خود و نظام جمهوری اسلامی و کشورهای مسلمان و مظلومان جهان به ارمغان آورد.

رزمجو در بخش دیگری از سخنان خود با گرمیداشت شهادت خبرنگاران دوران دفاع مقدس گفت: ارزش شهدای رسانه به عنوان سمبل و نماد قدرت فرهنگی جمهوری اسلامی از اهمیت بالا و والایی برخوردار است که تاکنون توانسته اند توطئه های جنگ نرم دشمن را خنثی کنند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر عنوان کرد: کارکرد امنیتی رسانه ها در جامعه کنونی اهمت غیرقابل انکار یافته و همچنین شرایط خاص ملی و منطقه ای و جهانی و پیچیدگی اوضاع سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بر اهمیت کار رسانه ها در عرصه های مختلف افزوده است.

وی ادامه اد: امروز افتخار و میزبانی ۹ تن از این شهدای والامقام را در بوشهر و با حضور خانواده های این شهدا از پنج استان جنوبی خوزستان، هرمزگان، فارس و کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر داریم که با خون خودشان مسیر حرکت رسانه ها را مشخص کرده اند.

رزمجو گفت: این شهیدان ویژگی های یک فرد رسانه و محتوای رسانه را با خون خود ترسیم نموده اند به گونه ای که این اصحاب رسانه هستند که می توانند با تلاش و جدیت خود از این مسیر حداکثر استفاده را به عمل آوردند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر عنوان کرد: شهدای غریب رسانه انتشار دهنده پیام های الهی و اهداف و آرمان های انقلاب و شهدا به مخاطبین خود بوده و بر افکار عمومی دنیا نیز تاثیرگذار بوده اند.

وی ادامه داد: رسانه خود یک پیام است اما شهدای رسانه با انتقال این پیام در ابعاد مختلف و در اعصار و نسل های متعدد تاثیر به سزایی را ایفاء نموده اند.

رزمجو اظهار داشت: ارزش های فرهنگی ما در خون شهدای رسانه متجلی و رقم می خورد و مظهر آرمان های مردم خوب و با وفای ما همین شهدای و به ویژه شهدای رسانه هستند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: شهدای رسانه باعث طلوع خورشید بیداری، حاکمیت، مدیریت و تمدن اسلامی برای رسانه ها درونی و برونی در انقلاب و جهان اسلام شده اند.

وی با اعلام این که افشاء ماهیت جهانخواران، ظالمان و جنایت کاران دنیا در حماسه آفرینی های شهدای رسانه تجلی پیدا می کتد، افزود: دفاع از آرمان ها و سیاست های جمهوری اسلامی ایران در فضا و جغرافیای ملی و فراملی و همچنین شکست جنگ نرم و فرهنگی دشمن در خون پاک شهدای رسانه تجلی پیدا می کند.

رزمجو گفت: اطاق فکر شهدای رسانه مقابله و مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمنان انقلاب اسلامی سازماندهی شده بود و این شهدای رسانه بودند که تمامی تار و پود اندیشه ها، استراتژی ها و اهداف دشمن را بر علیه انقلاب اسلامی خنثی نمودهاند.

وی عنوان کرد: شهدای رسانه نقشه راه پیشرفت و توسعه کشور را در عرصه منطقه ای و ملی و فراملی ترسیم کرده اند .

در ادامه این مراسم از خانواده ۹ شهید رسانه جنوب کشور تجلیل شد.

دیدگاه شما چیست؟