اخبار کنگره

اجلاسیه ۲۲ زن شهید و بانوان ایثارگر در بوشهر برگزار شد

توسط دی ۱۶, ۱۳۹۸ نظری یافت نشد
اجلاسیه ۲۲ شهید زن ایثارگر استان بوشهر در بوشهر و با حضور رئیس سازمان بسیج بانوان و مشاور بانوان وزیر کشور برگزار شد.
مینو اصلانی، رئیس سازمان بسیج بانوان کشور
*فداکاری حضرت زینب درس بزرگی برای امروز بانوان ایرانی است که با تاسی از آن به دفاع از انقلاب و ارزش های والای آن بپردازند.
* اگر روزی یکی از توطئه های دستگاه اموی ، زمینی کردن سطح زندگی مردم دوران خودشان بوده امروز هم می بینیم که در غرب و با یک فرهنگ وارداتی به دتبال زمینی کردن سطح زندگی بانوان ایران هستند.
* انقلاب اسلامی ببه تاسی از مکتب عاشورا، زندگی زنان کشورمان را از حالت زمینی و بدون نیاز به خداوند، به رنگ خدایی و الهی کرد .

*مراسم شهدا را تکرار یک موضوع نمی دانیم بلکه زمینه ای است که حیات طیبه و الهی شهدا را به جامعه منتقل و نقش شهدا و به خصوص شهدای زن در مسیر حق و مبارزه با استعمار و استکبار را مجدد یادآور شویم.
*دفاع زنان ایرانی در مقابل دشمنان انقلاب در حالی رقم خورده که بدون صلاح و با یک عظمت روحی در مقابل دشمنان رقم زدند.

*پیام مقاومت امروز زنان ایرانی در دنیا مخابره شده و اگر جنبش های عفیفانه در سطح دینا در حال رقم خوردن است به تاسی از همین پیام زنان مسلمان ایرانی است.
* مسیر زنان مسلمان ایرانی به حق است و نیاز است که این وضعیت رسالت ما را برای حفظ و توسعه ای شرایط بیستر سنگین تر می کند.
* پیام این اجلاسیه ها این است که بتوانیم رشادت های زنان ایرانی را به دنیا اعلام و گفتمان مقاومت با محوریت زنان مسلمان ایرانی را جایگزین انواع گفتمان هایی کنیم که تاریخ مصرف آنها در جهان به اتمام رسیده است.

* عفاف و حجاب نیاز امروز جهان است که در ایران قانونی در این زمینه شکل گرفته و نیاز است که بیشتر به این قانون مترقی توجه کنیم.
* نیاز است که در راستای اجرایی شدن قانون عفاف و حجاب که نیاز روز دنیاست توجه بیشتر کنیم که این نوع نگاه عین توجه به اجرایی شدن مسیر ولایت و اجرایی شدن گفتمان دوم انقلاب تلاش کنیم .
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر
*بانوان شهید در بین همه بانوان از این که جان شیرنشان را در راه خدا تقیدم کردند، از جایگاه ارزنده ای در پیش خداوند برخوردار هستند. خداوند مقام زن را بزرگ شمرده که وقتی می خواست حضرت عیسی را خلق کند به او پدر  نداد اما صاحب مادری چون حضرت مریم کرد.
* زیباترین ،پر ارزش ترین و پرسودترین شکل عروج انسان از این جهان به جهان آخرت شهادت است که دلیل آن دادن جان دنیایی و اخذ حیات آسمانی است . شهید با شهادت خود اوج می گیرد و خانواده اش احترام مضاعف و به ملتش اقتدار می دهد که به همین دلیل زنان شهید همان کلمه طیبه و مزین به مقام عروج هستند. انقلاب اسلامی ایران که احیاء کننده اسلام محمدی است سبب شد که زنان به جایگاه اصلی خود برگردند.
* زنان با حضور در مبارزات علیه طاغوت و پس از آن دوران دفاع مقدس ، حماسه های ماندگاری ایجاد کردند که برخی با شهادت به مقام قرب الهی رسیدند.
*با اشاره به تاریخ مبارزاتی زنان استان بوشهر طی دویس سال گذشته  در برابر استعمار، استان بوشهر در رابطه با تاریخ پرشکوه مقاومت و مبارزه در کل ایران بی نظیر است و تنها استانی است که دارای مبارزات ضد استعماری زنان ذر ایران است.وقتی انگلیس به ایران و استان بوشهر حمله کرد پس از شهادت شهید رئیس علی دلواری و تبعید علمای استان، انگلیسی ها تصمیم به رفتن به مرکز ایران کردند که با مقابله زنان شحاع استان بوشهر در منطقه دشتستان ، شکست خورده و با دادن تلفات فراوان درسی عبرت آموز را فرا گرفتند.
* زنان این استان دارای تاریخی پرشکوه برای مقابله با استعمار و استداد طی دوران معاصر هستند که نیاز است نویسندگان و پژوهشگران  در این خصوص پزوهش های کاربردی انجام دهند. در سطح ملی درخواست کرده ایم که روز ۱۵ آبان ماه که مقارن با حماسه زنان لرده دشتستان برای مقابله با استعمار انگلیس است به عنوان روز مبارزات بانوان در عرصه استعار ستیزی نام گذاری کند. افتخار استان بوشهر زنانی است که علامه های مانند علامه بلادی و شهید رئیس علی ها در آن پرورش یافته اند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار علی رزمجو، فرمانده سپاه امام صادق(ع)

*بخشی از هویت استان بوشهر در زمینه مبارزه با استکبار در دوران معاصر و به خصوص دوران دفاع از انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس به مبارزات زنان این استان اختصاص دارد.
*حضور زنان استان بوشهر در جبهه های دفاع مقدس و  در پشت جبهه های جنگ و حمایت های مختلف در دفاع از تمامیت ارضی جمهوری اسلامی قابل اغماض نیست.
* بانوان مسلمان و مبارز استان بوشهر در طی دوران دفاع مقدس ، کانون گرم خانواده ها را برای امر دفاع با یک صلابت فکری کامل، مهیا کرده و در کمک به پشتیبانی از جنگ از هیچ تلاشی فروگذار نبودند.

* بخشی از حضور بانوان مبارز استان بوشهر در دوران دفاع مقدس در هشت سال عشق و ایثار در دوران دفاع مقدس، چه در بخش های پشتیبانی و چه در بیمارستان های صحرایی و امورات درمانی، شوق و شرف و حماسه ای خلق کرده که نیاز است به خوبی ترسیم و در قالب های مختلف به نسل کنونی و آینده روایت شود.

* این افراد مادران زینب واری بودند که فرزندان خویش را با میل و رغبت و علاقه به مکتب زهرا (ع) و زیر کلام االله مجید بدرفه می کردند.

*با اشاره به نقش بانوان استان بوشهر در تامین امنیت و تربیت فرزندان خویش در دوران دفاع مقدس، پس از دوران دفاع مقدس نیز شاهد صیر و ایثار بانوان در زمینه مراقبت از جانبازان بالای ۵۰ درصد هستیم که این صبر و تحمل به تاسی از صبر حضرت زینب (ع) بوده است.

* مادران شهدای زن استان بوشهر ویژگی های خود را از مکتب حضرت زهرا (س) به ارث برده اند، یکی از ثمرات جهاد در راه خدا، شهادت و جانفشانی است که زنان شهید استان بوشهر نیز پیرو حضرت زهرا(س) جان خود را در طبق اخلاص برای کاندگاری این انقلاب و نظام کردند.

*حماسه های شهدای زن استان بوشهر در عرصه های مختلف نه تنها در دوران مختلف بلکه حنی در قبل از انقلاب نیز  دسده می شود که چیزی جزء رضایت پرودگار عالم نبوده و خواسته آنها دفاع از حق و حقیقیت و پاکدامتی و عزت و شرف اسلامی در ابعاد مختلف بوده است.*سعادتی بالاتر از شهادت در راه خدا نیست . زنان شهید و ایثارگر در پاسداری هویت و ارزش های اسلامی و ملی و امنیت جامعه با خون خود دوش دوش مردان رزمنده و مدافع دست اوردهای انقلاب دفاع کرده و به شهادت رسیدند.

* امروز در زندگی شخصی و شغلی و در دفاع از دست اوردهای انقلاب دارند تلاش به خرح می شوند . زنان ایثارگری که روح احساس با روح جهاد و شهادت و مقاومت در امر مسیر الهی درامیخته و مردانه ترین میدان ها را با شجاعت و اخلاص و فداکاری با حضور خود و با خون خود فتح کرده اند.
*ایمان، شجاعت ، انگیزه های معنوی توام با شناخت اهداف انقلاب اسلامی، شهدای زنان شهید و رهروان آنها را بر آن داشت تا با آرمان های الهی امام  از انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب دفاع کنند.
* امروز هم در ادامه کنگره سرداران و ۲ هزار شهید استان بوشهر، اجلاسیه شهدا زن و ایثارگر را در چنین روزی برگزار کنیم که یاد و خاطرات همه شهیدان و به ویژه شهدای گرانقدر زن که ۲۲ تن در استان بوشهر هستند ، گرامی بداریم.
*امروز زنان قهرمان در سنین مختلف با تاسی از زنان شهید و ایثار گر به ویژه از مکتب حضرت زهرا (ع) و حضرت زینب(س) در عرصه های وفاداری و حضور در صحنه های مختلف دفاع از انقلاب را دارند.
* بخشی از امنیت کشور مدیون زحمات زنان فداکار و پاکدامنی است که عملا نشان دادند پیرو راه شهدا و ائمه اطهار (ع) هستند .

دیدگاه شما چیست؟