اخبار کنگره

اجلاسیه شهدای روحانی استان بوشهر برگزار شد / سردار سلیمانی اسطوره آسمانی ایران شد

توسط دی ۱۶, ۱۳۹۸ نظری یافت نشد

به گزارش حماسه سازان:  آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در اجلاسیه شهدای روحانی استان بوشهر در حسینیه عاشقان ثارالله گفت: با فتوای روحانیت آگاه اولین حرکت ضداستعماری ایران در بوشهر رقم خورد.

وی افزود: روحانیون حکم به وجوب دفاع دادند و سرداران بابصیرت نیز با تکیه به ولایت حماسه آفریدند. در این حماسه‌های ماندگار در دلوار و لرده زنان نیز نقش پررنگی داشتند.

آیت‌الله صفایی بوشهری گفت: انگلیس با توجه به خوی دیرینه‌اش برخی از روحانیان را تبعید و برخی را به شهادت رساند، اما در تداوم نهضت ضداستعماری جنوبی تأثیر منفی باقی نگذاشت.

وی با اشاره به پیشگام بودن روحانیت در همه مبارزات ملت ایران گفت: آغاز نهضت انقلابی امام خمینی(ره) در استان بوشهر با مبارزات و سپس شهادت شهید ابوتراب عاشوری رقم خورد. در دفاع مقدس نیز جامعه طلاب و روحانیت استان بوشهر نزدیک به ۴۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری در ادامه به شهادت سردار رشید سپاه اسلام سپهبد قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: تمام فضائل انسانی در ایشان جمع بود. او با عبور از نفس انسانی و مطامع دنیوی، شخصیت خودساخته‌ای بود که در صف جهاد و شهادت اسطوره آسمانی ایران شد. او با درهم ریختن طرح معامله قرن، با برچیدن بساط داعش ایران و منطقه را نجات داد.

وی مداد و دماع را ویژگی شهدای روحانی عنوان کرد و ابراز داشت: قلمی که بصیرت می‌افزاید و جامعه را هدایت می‌کند از شهادت بالاتر است و اگر یک روحانی صاحب این فضیلت و نیز شهید باشد در اوج این والایی و آسمانی بودن به سر می‌برد.

وی ضمن تسلیت شهادت سردار رشید سپاه اسلام سپهبد قاسم سلیمانی ادامه داد: سردار سلیمانی دارای همه فضائل انسانی بود و در صف جهاد و شهادت اسطوره آسمانی ایران شد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: سردار سلیمانی حتی یک ذره حب دنیا نداشت و اسطوره آسمانی اسلام و ایران شد و به همین جهت تاریخ ایران هیچگاه او را فراموش نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه زندگی سردار سلیمانی سراسر درس است گفت: این شهید شخصیت خود ساخته‌ای شده و یک پارچه نور بود که عشق و علاقه بسیاری به مقام معظم رهبری داشت.

سردار سلیمانی الگوی مقاومت و مبارزه با تروریست بود.

سردار علی رزمجو فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر نیز در اجلاسیه شهدای روحانی استان بوشهر اظهار داشت: اقشار مختلف مردم در دفاع از این نظام و انقلاب جانفشانی کرده‌اند و شهدای بسیاری در این زمینه تقدیم شده است.

وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی نامی آشنا در ایران و خارج از مرزها است خاطرنشان کرد: سردار شهید قاسم سلیمانی تمام وجودش جهاد و حماسه بود و همیشه در خط مقدم قرار داشت.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر تصریح کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در دفاع از ارزش‌های انقلاب، در دفاع از حرم و مناطق محروم پیشتاز بود.

وی به بیان ویژگی‌های شخصیتی سردار شهید قاسم سلیمانی پرداخت و اضافه کرد: این فرمانده شجاع جبهه مقاومت اسلامی، الگوی مقاومت و مبارزه با تروریست بود.

سردار رزمجو افزود: نقش مهم و راهبردی سیدالشهدای مقاومت در برچیدن بساط داعش که آمریکا آن را به‌وجود آورده بود آن چنان شاخص بود که شخص رئیس‌جمهور آمریکا مستقیم دستور ترور او را صادر کرد.

وی گفت: انقلاب اسلامی در جوهره خود ایثار و فداکاری را دست‌مایه حرکت و ترقی در اقشار مختلف جامعه قرار داده است و امروز نهضت‌های آزادی‌بخش جهان از این ویژگی انقلاب اسلامی سرچشمه گرفته است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر افزود: در مکتب امام (ره) اندیشه دفاع از دین خدا در وجود اقشار مختلف مردم و روحانیون ریشه‌دار است.

دیدگاه شما چیست؟