اخبار کنگره

اجلاسیه بزرگداشت ۲۲ زن شهید و بانوان ایثارگر در بوشهر برگزار می شود

توسط دی ۱۰, ۱۳۹۸ نظری یافت نشد
آرزو شبل‌ حکماء بوشهری نژاد امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: اجلاسیه بزرگداشت ۲۲ زن شهید و بانوان ایثارگر در روز ۱۱ دی ماه در بوشهر برگزار می شود
وی افزود: استان بوشهر افتخار دارد که در طی دوران معاصر و به خصوص پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس شهدایی را تقدیم ایران و انقلاب اسلامی کرده است
دبیر اجلاسیه زنان شهید و ایثارگر استان بوشهر تصریح کرد: نبرد دلوار و حماسه لرده با حضور بانوان استان بوشهر ، برگ زرینی بر روحیه شهادت طلبی بانوان این استان است که از جان شیرین خودشان گذشتند تا این انقلاب ماناتر بماند.
شبل‌ حکماء بوشهری نژاد عنوان کرد: اولین اجلاسیه‌ زنان شهید و ایثارگر استان بوشهر در راستای برگزاری کنگره ملی سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر با هدف گرامیداشت یاد ونام، خاطرات شیرزنانی که برای دفاع از این آب و خاک کوشیدند، در ۱۱دیماه برگزارمی شود.
وی ادامه داد: بانوان فداکاری که با از خود گذشتگی‌، پدران، همسران و فرزندان خود را برای حضور در جبهه‌های نبرد پشتیبانی و بدرقه کردند، همراهی و استقامتی که از ناحیه زنان قهرمان ایران در جریان جنگ تحمیلی به منصه ظهور رسید در هیچ زمانی و در هیچ منطقه ای از جهان سابقه ندارد مسلما آنان حقی برگردن همه ما دارند برگزاری چنین اجلاسیه‌ ای گام ارزشمندی در راستای ارج نهادن به مقام شامخ آنهاست.
دبیر اجلاسیه زنان شهید و ایثارگر استان بوشهر  عنوان کرد: استان بوشهر پایتخت مبارزات ضداستعماری در طول دوران های مختلف تاریخ شناخته می شود و هرگاه استعمارگران قصد تعرض به کشور را داشته اند این زنان بودند که در کنار مردان حضور فعال داشته اند بانوانی همچون پریخان و سکینه خواهران و فاطمه آقا همسر رئیسعلی دلواری در جنگ دلوار در تهاجم به ایران دوشادوش مردان به دفاع از وطن بر می خواستند و کارهای از قبیل تامین آب و آذوقه، مداوای زخمیان و تهیه فشنگ و مسلح کردن تفنگ و خواندن اشعار حماسی و گاه سلاح به دست در مقابله با انگلیسی ها حماسه می آفریدند.
شبل‌ حکماء بوشهری نژاد ادامه داد: یکی از نبردهای دلاوران بوشهری در برابر ارتش استعمارگر بریتانیا، مبارزه زنان شجاع منطقه لَرده در دشتستان است شیرزنانی که به مقابله با انگلیسی‌ها پرداختند و توانستند نظامیان انگلیسی را شکست دهند.
وی گفت: تاريخ گواه آن است كه زنان بوشهری هر كجا رسالت را تشخيص می دادند كه حضورشان واجب و بر عهده آنان است به صحنه می آمدند همراهی و استقامتی که از ناحیه زنان قهرمان ایرانی در جریان جنگ تحمیلی به منصه ظهور رسید در هیچ زمانی و در هیچ منطقه ای از جهان سابقه ندارد.
دبیر اجلاسیه زنان شهید و ایثارگر استان بوشهر گفت: زنان بوشهری در طول دوران دفاع مقدس در عرصه های پشتیبانی، پرستاری، امدادگری، پر کردن گونی‌های سنگر، تخلیه بار، جمع کردن کمک های مردمی و غیره حضور چشم گیری داشتند و با دست خود پاره های تن خود را برای دفاع از اسلام و کیان ایران بدرقه جبهه های حق علیه باطل می کردند.
شبل‌ حکماء بوشهری نژاد گفت: ياد وخاطره شهيدان و دلاورمردی های مردان و شير زنان را بايد گرامی بداريم نشان دادن نقش واقعی زنان شهید و ایثارگراستان بوشهر در طول مبارزات دفاع مقدس، دوران سازندگی و جنگ تمام عیار فرهنگی  که دامنگیر ایران اسلامی شده است  ضرورت برگزاری این اجلاسیه می باشد.
وی ادامه داد: دشمنان نظام و انقلاب، پی بردند تا زمانی که چنین زنانی که نه تنها از مردان و پدران و برادران خود می‌گذرند بلکه برای حفظ و امنیت جامعه و میهن اسلامی از مال و جان خویش دریغ نمی‌کنند ، نمی توانند به اهداف شوم خود دست یابند، بنابراین تصمیم دارند زنان جامعه اسلامی را مورد هدف قرار دهند، تا بتوانند این حرکت انقلابی و حضور زنان در صحنه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را کمرنگ جلوه دهند.
دبیر اجلاسیه زنان شهید و ایثارگر استان بوشهر  گفت: همه ما در نظام جمهوری اسلامی ایران وظیفه داریم، رشادت‌ها و توانمندی‌های بانوان انقلابی را که در دوران دفاع مقدس شیرزنانی از دیار جنوب خوش درخشیدند  برای نسل جوان خود بازگو کنیم تا الگو راه زینبی برای زنان نسل جوان باشند.

دیدگاه شما چیست؟