شهید گرگعلی چراغزاده 

نام پدر : حسین

نام مادر: نرگس

تاریخ تولد : ۲/۷/۱۳۴۱

محل تولد: روستای جاشک

وضعیت تأهل: متاهل

تعداد فرزندان: –

میزان تحصیلات: خواندن و نوشتن

شغل: سرباز

یگان اعزام کننده: ژاندارمری

مسئولیت: رزمنده

تاریخ شهادت: ۴/۷/۱۳۶۲

عملیات: –

محل شهادت: چناره دشت ذهاب

محل دفن: بهشت کاظم آبدان

 

زندگی نامه شهید

شهید گرگعلی چراغزاده، در سال ۱۳۴۱ در روستای جاشک، از توابع شهرستان دیّر به دنیا آمد. در خانواده ای مستضعف و با ایمان پرورش یافت. به علت فقر مادی خانواده به همراه دیگر برادرن خود و پدر پیرش از همان اوائل کودکی مشغول به کار شد و به همین علت نتوانست به مدرسه برود.

در زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تغییر کلی در زندگی ایشان روی داد و با وجود اینکه مدرسه نرفته بود، اما مبلّغ بسیار خوبی برای انقلاب در روستا بود و در اکثر مجالس، سخنان امام را برای اطرافیان بازگو می کرد و مردم را برای پاسداری از دستاوردهای انقلاب تشویق می نمود. شهید از جمله کسانی بود که برای خود کفا شدن مملکت اسلامی ایران به کارهای تولیدی و کشاورزی می پرداخت و می گفت ما باید طوری زحمت بکشیم که لااقل بتوانیم نیاز روستای خود را تأمین کنیم.

با شروع جنگ تحمیلی برای رفتن به جبهه تمایل زیادی داشت. در تاریخ ۱۳/۱/۱۳۶۱ بع خدمت مقدس سربازی فراخوانده شد. بعد از دوره مقدماتی به جبه سومار اعزام گردید و به نبرد با کفار بعثی پرداخت. در عملیات والفجر ۲ شرکت داشت که بر اثر ترکش خمپاره مجروح شد، که پس از مداوا، مجدداً به جبهه مراجعت نمود و سرانجام در تاریخ ۴/۷/۱۳۶۲، در چناره دشت ذهاب به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

دیدگاه شما چیست؟