شهید مختار عاشوری 

نام پدر : علی

نام مادر: زهرا

تاریخ تولد : ۱/۷/۱۳۴۶

محل تولد: بردستان

وضعیت تأهل: مجرد

تعداد فرزندان: –

میزان تحصیلات: ابتدایی

شغل: کارگر

یگان اعزام کننده: بسیج

مسئولیت: رزمنده

تاریخ شهادت: ۳/۵/۱۳۶۲

عملیات: والفجر ۲

محل شهادت: جبهه حاج عمران ( تمر چین)

محل دفن: گلزار شهدای بردستان

 

زندگی نامه شهید

شهید مختار عاشوری، در سال ۱۳۴۶ در بردستان دیده به جهان گشود. در زمانی که تأمین معاش برای خانواده ها، کاری بس مشکل بود و پدری که تا آن زمان، دارای هفت فرزند بود، به سختی روزگار را می گذرانید و زندگی بچه هایش را تأمین می کرد. شهید که در خانواده ای مسلمان و پیرو راه علی (ع) به دنیا آمده بود، همچون او در کارهایش، قناعت را پیشه خود می ساخت. در دوران زندگی اش به هیچ وجه دوست نداشت چه در مصرف غذا و پول و دیگر چیزها اسراف کند. فردی قانع بود و در جواب برادرش که تصمیم به احداث خانه برای او داشت، می گفت که من دل به این چیزها نبسته ام و شما زندگی خودتان را تأمین کنید.

شهید به امام و انقلاب، عشق می ورزید و همیشه در بسیج بود و طی چهار مرحله در تاریخ های ۸/۹/۱۳۶۰ ، ۱/۱۲/۱۳۶۰ ، ۱۳/۶/۱۳۶۱ ، ۲۰/۳/۱۳۶۲ به جبهه اعزام شد. یک بار نیز در جبهه زخمی شد و مدت ها در بیمارستان بستری بود. تا کلاس دوم ابتدایی به تحصیل ادامه داد. از سن ۱۰ سالگی به کارگری پرداخت. مدت ها نیز به بنایی مشغول بود.

به شهداء علاقه به خصوص و وافری داشت و همیشه بعد از ظهرهای پنج شنبه بر مزار شهداء حضور می یافت و با آن ها عهد می بست که راهشان را ادامه دهد و حتی یک بار نیز به مادرش گفته بود که تو باید مادر شهید باشی. در تاریخ ۲۰/۳/۱۳۶۲ با شرکت در گروهان ثامن الائمه، به جبهه حق علیه باطل اعزام گردید و با شروع عملیات « والفجر ۲ » که در جبهه های غرب کشور شروع شده بود و به آزادسازی مناطقی از کشور اسلامی مان و نیز مناطقی از کشور عراق گردید، در آن عملیات شرکت کرد و در تاریخ ۳/۵/۱۳۶۲ در منطقه عملیاتی جبهه حاج عمران ( تمر چین) به درجه رفیع شهادت نائل آمد و به معبود و محوب حقیقی اش پیوست.

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

با سلام بر حضرت مهدي موعود ونائب بر حقش امام خميني، رهبر كبير انقلاب اسلامي ایران و بنيانگذارجمهوري اسلامي ایران و سلام بر شهدا كه با نثارجان خود، اسلام را آبياري نمودند و سلام برخانواده های مفقودين واسرا.

وصيتم به امت حزب الله و شهیدپرور ایران، به خصوص مردم قهرمان ديّر اين است كه: اطاعت ازفرامين امام به منزله اطاعت ازقرآن و اسلام است و دشمنان امام را دشمن خود و يارانش را يار با وفای خود بدانند چون ما هر چه داريم ازامام داريم. و ای مردم حزب الله، فريب اين گروه­هاي محارب و ملحد را مخوريد و آنها را به زباله دان تاريخ بسپاريد و اين منافقين را براي هميشه از  صفحه تاریخ محو نمائید و نگذاريد آنها سر از سوراخ­ها درآورند وقلب امام عزیز را به درد آوردند. من به شما مردم بردستان وصيت مي كنم که سرسختانه با آنها مبارزه كنيد.

و اي پدر و مادر در مرگ من گريه نكنيد زيرادشمنان اسلام، شاد خواهند شد. و اي ملت: هر لحظه گوش به فرمان امام باشيد و به نداي هل من ناصرحسین زمان « خمینی کبیر» لبيك بگوييد و به سوي جبهه­ها رهسپار شويد و صدام، اين دست نشانده آمريكا را براي هميشه از صفحه روزگار براندازيد و سپس راهي قدس، اين قبله گاه اول مسلمين شويد واسرائيل را نيز به سرنوشت صدام دچار سازيد كه همين سزاي متجاوز است.

سرباز کوچک اسلام: مختار عاشوری

دیدگاه شما چیست؟