شهید  احمد ظلی نیا

نام پدر : عبدالرضا

نام مادر: زینب

تاریخ تولد : ۱۰/۱۰/۱۳۴۶

محل تولد: خرگونه ( احمد آباد)

وضعیت تأهل: مجرد

تعداد فرزندان: –

میزان تحصیلات: ابتدایی

شغل: کارگر

یگان اعزام کننده: بسیج

مسئولیت: رزمنده

تاریخ شهادت: ۲۰/۸/۱۳۶۱

عملیات: محرم

محل شهادت: عین خوش

محل دفن: روستای احمد آباد

 

 

زندگی نامه شهید

شهید احمد ظلی نیا در سال ۱۳۴۶ در خانواده ای با تقوا و مومن در روستای خرگونه ( احمد آباد) از توابع شهرستان دیّر دیده به جهان گشود. قبل از رفتن به مدرسه، در روستای دمیگز به مکتب رفت و قرآن را ختم نمود و با آن انس و الفت گرفت. آنگاه به مدرسه رفت، تحصیلات را در مدرسه ابتدایی نهضت روستای خرگونه ( احمد آباد ) آغاز کرد.

شهید طلی نیا از همان ابتدای کودکی در مجالس و هیأت های عزاداری که برای ذکر یاد و نام سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برپا می شد، با علاقه زیادی شرکت می کرد. هنوز کم سن و سال بود و ادای واجبات بر او واجب نشده بود که اقامه نماز را برای خود لازم دانست و روزه نیز می گرفت.

در تاریخ ۹/۸/۱۳۶۱ به ندای حسین زمان، لبیک گفته و به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد. پس از شرکت در عملیات محرم، در تاریخ ۲۰/۸/۱۳۶۱ در منطقه عین خوش به شهادت رسید . ۱۴ سال مفقود بود تا اینکه در سال ۱۳۷۵ استخوان هایش بر روی مردم شهید پرور بندر دیّر، آبدان و روستای زادگاهش، احمد آباد تشییع شد و در جوار امامزاده میربهزاد در زادگاهش به خاک سپرده شد.

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

و العصر. ان الانسان لفی خسر. الا الذین آمنوا و عملوا الصالحات و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر.

ان الله اشتری من المؤمنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه یقاتلون فی سبیل الله فیقاتلون و یقتلون.

با سلام و درود بر رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی و درود بر ملت شهید پرور ایران و سلام بر شما پدر و مادر عزیزم که توانستید با همه زجرها و فلاکت های زندگی،فرزندی را در قلب دردها و مشقت ها بزرگ کردید و به جبهه روانه ساختید و اکنون که این وصیتنامه را می نویسم از تو پدر بزرگوارم ملتمسانه و عاجزانه تمنا دارم که به خاطر نافرمانی هایی که کرده ام مرا ببخشید.

اکنون ما جوانان به جبهه روانه می شویم تا با یاری خدا و در سایه رهبری رهبر عظیم الشأن ،مشت محکمی بر دهان یاوه گویان غرب و کنفرانس های پوشالی آن ها بزنیم و به آن ها بفهمانیم که «نه سازش نه تسلیم،نبرد تا رهائی»

چند توصیه به خواهران و برادران همیشه در صحنه دارم.

اول به پدر و مادرم عرض می کنم. پدر و مادر عزیزم: اگر می خواهید، برای من گریه نکنید.  برای امام حسین گریه کنید،  چون خون ما همچون قطره ای در دریای موّاج خون حسین است.

از تمامی خواهران و برادران تمنا دارم که امام را تنها نگذارند و دعا کنند که طول عمر امام تا ظهور حضرت مهدی (عج) ادامه داشته باشد و برای رزمندگان هم دعا کنید که به پیروزی برسند،هر چند که پیروزی نزدیک است.

از اهالی خرگونه می خواهم بعد از شهادتم شب های جمعه دور هم جمع شوند و دعای کمیل بخوانند و برای امام و رزمندگان دعا کنند.

دلم می خواهد در تشییع جنازه،کسی برایم گریه نکند و با شهید شدن نوجوانی ۱۵ساله، منافقین به خود بیایند و به راه اسلام برگردند.

از تمامی مردم آبدان و اطراف و خرگونه می خواهم که رابطه ی خود را با سپاه و بسیج مستحکم کنند و داوطلبانه به جبهه ها اعزام شوند و سنگرهای شهیدان را پر کنند.

دیگر عرضی ندارم؛خدمتگزار شما هستم.

احمد ظلی نیا

دیدگاه شما چیست؟